Muzeum Gier Wideo w Polsce, czyli 40 lat historii konsol!

Posted by Szymon Czekaj On Listopad 25, 2012 ADD COMMENTS

Prace nad stworzeniem pierwszego w naszym kraju, muzeum gier wideo, idą pełną parą. Inicjatywa, podzielona została na dwa etapy, które realizowane będą za pomocą finansowania typu crowdfunding. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest Krzysztof Damaszke –  23 letni mieszkaniec Wrocławia, wielki miłośnik gier oraz pasjonat psychologii.

Etap pierwszy, to przede wszystkim zakup oraz przygotowanie techniczne ponad 60 konsol, te zabytkowe urządzenia, dostarczone zostaną również do muzeum, przez użytkowników oraz organizatorów. Następnie, stworzona zostanie profesjonalna strona internetowa, wraz z „wirtualnym muzeum”, czyli fotografiami 3D oraz szczegółowym opisem, każdego urządzenia.

Etap drugi zawiera wynajęcie bądź wykupienie lokalu, który spełniać będzie rolę muzeum. Pomysłodawcy pragną, aby lokalizacja pomieszczenia była jak najbliżej centrum Wrocławia, co powinno ułatwić komunikację, dla potencjalnego zwiedzającego. Aby tego było mało, prawdopodobnie stworzony zostanie tam również „klimatyczny pub w którym będą loże z konsolami na których będzie można pograć w gronie znajomych.”

Szczegółowe informacje o Muzeum Gier Wideo w Polsce możecie uzyskać za pośrednictwem fanpage na facebook’u, stworzonego przez pomysłodawcę inicjatywy – MUZEUM GIER WIDEO NA FACEBOOKU. Zapraszamy również na witrynę projektu: www.reGames.pl (nieco skromna i prowizoryczna,  lecz mam nadzieję że niebawem zostanie zmodernizowana i bardziej unowocześniona).

Ze swojej strony, gratuluje pomysłu i życzę powodzenia!

 

 

Leave a Reply