Electronic Arts nieświadomie rozdało tysiące gier!

Posted by Szymon Czekaj On Październik 15, 2012 ADD COMMENTS

W ubiegły weekend firma Electronic Arts, w ramach podziękowania za wypełnienie ankiety, rozdała części swoim użytkownikom kody udostępniające możliwość darmowego pobrania jednej, z ich wielu gier.

Jak wiadomo, asortyment sklepu Origin jest niewyobrażalnie duży. Jeżeli połączymy ten fakt z wadliwymi kodami, które ku uciesze wielu fanów wirtualnej rozrywki, nie działały tak jak powinny, otrzymamy ciekawy rezultat. Kody udostępnione przez Electronic Arts pozwalały na pobranie nie jednej, a niezliczonej ilości gier przez jednego użytkownika. Aby tego było mało, kodów mogły używać nie tylko osoby, które brały udział w ankiecie, ale wszyscy użytkownicy z całego świata. Dzięki temu z bazy EA pobrano setki tysięcy gier.

Gdy tylko Electronic Arts spostrzegło swój błąd, zablokowało wadliwe kody. Jednakże najprawdopodobniej użytkownicy, którzy nielegalnie pobrali gry poniosą konsekwencje swojego czynu.

Swoją drogą, nie wyobrażam sobie jak można ukarać kilka tysięcy graczy za błąd, który w zasadzie leży po stronie Electronic Arts.

Leave a Reply