Wspieram.to – Phantaruk

Posted by Szymon Czekaj On Listopad 16, 2013 ADD COMMENTS

phantaruk

Phantaruk jest grą FPP tworzoną w środowisku Unreal Engine III, natomiast oprawę graficzną stanowi pixel art. Styl ten możemy rozpoznać w kultowych już grach Doom czy też Quake. Jak twierdzą autorzy gry – Patryk i Draco – jedną z inspiracji dla tej gry był System Shock 2.

Chcemy stworzyć grę prostą mechanicznie, bez skomplikowanego systemu sterowania czy poziomów postaci, ekwipunku itd., w której to największą przyjemność gracz będzie czerpał z rozwiązania zagadki mechanicznej lub fabularnej. Chcemy pokazać, że wcale nie potrzeba graficznych wodotrysków aby móc się dobrze bawić.

– stwierdzili projektanci Phantaruk’a

Na co powinien przygotować się gracz? – będzie on postawiony przede wszystkim, przed wieloma decyzjami moralnymi, które będą miały wpływ na przebieg całej gry. To, co z pewnością nie ominie nikogo, to serie zagadek oraz śmiertelne pułapki, których będzie trzeba unikać. Poza tym, każdy uczestnik zabawy będzie mógł w pełni eksplorować statek (Phantaruk-02) w poszukiwaniu audiobooków. – motywem, który niezmiernie mi się spodobał, to możliwość zakończenia gry na kilkanaście sposobów, poprzez podejmowanie odpowiednich działań.   

Szczegółowe informacje na temat gry, autorów oraz fabuły znajdziecie pod tym linkiem – Phantaruk – gra FPP, przy czym pragnę zachęcić Was – drodzy czytelnicy – do wsparcia tego ciekawego projektu!

Leave a Reply