DieStar najlepszy podczas CyberCup!

Posted by Szymon Czekaj On Czerwiec 3, 2013 ADD COMMENTS

Wczorajszego dnia, w tyskim studiu ESL.TV Polska odbył się finał rozgrywek CyberCup organizowanych przez portal Cybersport.pl oraz firmę Intel Polska, w ramach premiery procesorów czwartej generacji Intel® Core™ i5 oraz Intel® Core™ i7. CyberCup okazał się strzałem w dziesiątkę. Event zwrócił uwagę niemal całej sceny StarCraft’a II z naszego kraju.

W finale udział wzięło sześciu zawodników – wyłonionych z internetowych kwalifikacji, którzy zostali podzieleni na dwie grupy.

 

Grupa A:

• Marcin „DieStar” Wieczorek – Millenium

• Marcin „Senin” Kręcidło – Imperium Gamers

• Piotr „sLh” Michalski – Imperium Gamers

 

Grupa B:

• Łukasz „Tefel” Czarnecki – Team Dignitas

• Jakub „qbeN” Witek – Imperium Gamers

• Rafał „ParanOid” Kontowicz – Team Acer

CyberCup – Tychy, studio ESL.TV Polska | foto. facebook.com/impsc2

 

Wszyscy uczestnicy wykazali się niezwykłą wolą walki. Za pośrednictwem ESL.TV Polska mogliśmy na bieżąco śledzić poczynania naszych ulubieńców. Na pierwszym stopniu podium uplasował się – świetnie dysponowany – Marcin „DieStar” Wieczorek, który w całym turnieju przegrał tylko jedną mapę.

Po niezwykle zaciętej grze, wielu wygranych i niestety kilku przegranych rundach, srebrnym medalistą został reprezentant organizacji Imperium Gamers – Marcin „Senin” Kręcidło, który przez wiele osób uważany był za faworyta rozgrywek. Gwoli przypomnienia, pewien czas wcześniej Senin wygrał z DieStar’em w ramach turnieju ESL Pro Series VI.

Na ostatnim miejscu podium uplasował się, gracz Team Dignitas – Łukasz „Tefel” Czarnecki. Bez wątpienia, Tefel nie był tego dnia w najlepszej dyspozycji. Poprzez liczne błędy nie udało mu się osiągnąć zamierzonego celu. Jednak jego doświadczenie i nie ułomność dały się wszystkim we znaki.

 

Klasyfikacja końcowa rozgrywek CyberCup:

 

1 miejsce – Marcin „DieStar” Wieczorek  -1 200 PLN + Procesor czwartej generacji Intel Core i5

2 miejsce – Marcin „Senin” Kręcidło – 500 PLN + dysk INTEL SSD 520 Series 120GB

3 miejsce – Łukasz „Tefel” Czarnecki – 300 PLN + płyta główna INTEL

 

 

Leave a Reply