Po niespełna całym dniu zastanawiania się (czy jest to dobry pomysł) doszedłem do wniosku, że bez wątpienia odpowiednim rozwiązaniem będzie stworzenie tego wpisu.  Bowiem jego zadaniem, jest przybliżenie Tobie – drogi czytelniku – kilku szczegółowych informacji  dot.  pewnej, niesamowitej i jakże fascynującej gry multiplayer, produkcji studia UbisoftMight & Magic: Duel of Champions.

Na początek, kilka suchych faktów! Producent – jak już wspomniałem – Ubisoft Studios, wydawca Ubisoft. Światowa data premiery gry  Duel of Champions to 18 grudnia 2012 – czyli dobry kawał czasu temu…  Might & Magic: Duel of Champions jest sieciową grą karcianą opartą tematycznie o popularną serię fantasy Might & Magic. Tyle wystarczy. Jeśli jesteś zainteresowany szczegółami, zapraszam pod ten link: szczegóły dot. Might & Magic: Duel of Champions.

Niesamowite! Jak widać, człowiek nie dostrzega tego, co ma obok siebie. Od dawna interesuje mnie tematyka gier karcianych i choć zawsze chciałem sprawdzić się w roli gracza, nigdy nie potrafiłem wyszukać odpowiedniej platformy do gry. Zawsze uważałem, że gra w karty (oprócz znanych nam wszystkim standardowych kart) typowo związana ze światem fantasy, może odbywać się jedynie podczas rzeczywistego spotkania dwóch osób -„oko w oko”.

 

 

Moja wiedza była minimalna i dopiero dwa dni temu uświadomiłem sobie ten fakt. Odkryłem bowiem – Might & Magic: Duel of Champions  i mój świat legł w gruzach! – dosłownie. Choć nie przestałem jeść ani pić to przez ostatnie trzy doby, około pięciu godzin spędziłem w łóżku (śpiąc) –pozostały czas przeznaczyłem na odkrywanie tajników tej niesamowitej gry karcianej. Wiele osób może to zdziwić – „gra w karty?” – a no tak.

Na potrzeby tego wpisu postanowiłem  odpowiedzieć sobie na dosyć trudne (z pewnego punktu widzenia) pytanie. – „dlaczego ta gra tak wciąga” – nie jest ona bowiem wcale taka łatwa (zresztą tak jak większość karcianek i ogólnie gier multiplayer/esportowych) – od raczkującego gracza wymaga cierpliwości, nauki a może i pewnego rodzaju zaangażowania, którego początkujący nie potrafią okazać, hymm– no ale dlaczego tak mnie wciągnęła? – powodów może być kilka, m.in. moja sympatia do wszelkiego rodzaju strategii, a może po prostu ciekawość, bowiem jest to moja pierwsza przygoda z tego typu produkcją.

Gra nie dla każdego? – wcale nie! Choć ważnym aspektem jest to, że trzeba lubić takie gry. Są osoby, które wolą pograć w LoL’a, SC2 lub CS’a – natomiast inni widzą sens jedynie w grach karcianych. Choć każdy może mieć swoje zdanie na ten tam – a ja zdarzyłem wyrobić sobie już własne – gra Might & Magic: Duel of Champions to bez wątpienia jedna z najlepszych gier multiplayer (w jakie grałem) na świecie – ehh, z całą odpowiedzialnością zaryzykuję takie stwierdzenie.

 

 

Duel of Champions  grą e-sportową? – dlaczego by nie. Platforma turniejowa AllPlay już rozpoczęła zapisy do (swojego) pierwszego turnieju DoC’a. Choć frekwencja na chwilę obecną nie jest specjalnie wysoka, to mam nadzieję, że do rozgrywek przystąpi  co najmniej 16 uczestników. To i tak byłby wielki sukces, zważywszy na fakt, iż gra nie jest jakoś specjalnie popularna w naszym kraju (choć w okresie premiery sporo się o niej mówiło/pisało) – dlatego należy to zmienić, bo naprawdę warto.

Z czystym sumieniem polecam tą grę wszystkim tym, którzy szukają czegoś nowego. Czegoś, co pozwoli im się otworzyć i wykazać odpowiednim, strategicznym myśleniem – Zarejestruj się i pobierz grę za darmo! Moim zdaniem Duel of Champions z całą pewnością zasługuje na miano gry e-sportowej (1 vs. 1) – a Ty jak uważasz?

 

p.s. mój nick w grze to PlusteQ – z chęcią wymienię się informacjami i spostrzeżeniami :)

 

 

Leave a Reply