Niespełna dwa dni temu, serwis internetowy GameInformer opublikował na swoim kanale YouTube klip video, prezentujący rozmowę z twórcami gry The Witcher 3: Wild Hunt. Jak możemy wywnioskować z tego materiału, studio CD Projekt Red cały czas ciężko pracuje nad stworzeniem odpowiedniego a zarazem bardzo rozbudowanego otwartego świata, w którym każda nasza decyzja będzie obarczona pewnymi konsekwencjami, co wpłynie na dalszy przebieg rozgrywki. Nawet najmniejsze decyzje oraz zadania poboczne będą miały znaczenie w kluczowych dla fabuły sytuacjach.

Twórcy pragną uniknąć błędów, które zostały popełnione w innych, konkurencyjnych produkcjach m.in. Skyrim, Assassin’s Creed III oraz Fallout: New Vegas. Marcin Blach oraz Borys Pugacz Kuraszkiewicz uchylili również rąbka tajemnicy, dotyczącej fabuły najnowszego Wiedźmina. Jak wiecie z drugiej części, armia Nilfgaardu zaatakowała północ co w konsekwencji skutkowało całkowitym zniszczeniem Temerii a król Foltest oraz Demawend z Aedirn zostali zgładzeni przez królobójcę – Letho.

Jeśli chodzi o Geralta, to nie jest do końca tą samą postacią co w poprzednich częściach Wither’a. Nie poszukuje już przygód i zamiast pomagać innym pragnie wreszcie uporządkować swoje życie. Na samym początku wyrusza w poszukiwanie Yennefer oraz – prawdopodobnie – Ciri. Na jego drodze stanie Triss, oraz wspomnienia dotyczące ich wspólnej – bogatej w miłosne uniesienia – przeszłości. Jak nietrudno się domyśleć, białowłosemu wiedźminowi jak i jego przyjaciołom grozi śmiertelne niebezpieczeństwo, któremu będziemy musieli zaradzić.

W ostatniej części gry The Wicher powrócą również inni bohaterowie, lecz oni również nie będą podobni do tych, których pamiętamy z poprzedniej części. Wszyscy odczuli Nilfgardźką agresję przez co zmienił się ich stosunek do świata oraz samych siebie.

[youtube id=”hOCAgHYPtF4″ width=”600″ height=”350″]

Leave a Reply