Po niespełna dwóch dniach użytkowania sprzętu, udostępnionego mi przez firmę jTab Multimedia S.C. postanowiłem zabrać się za stworzenie pierwszej recenzji. Z pośród kilku przedmiotów, na pierwszy rzut wybrałem ergonomicznie zaprojektowaną myszkę E-Blue Cobra EMS108.

 

Opakowanie produktu wykonane został z cienkiej dektury. Zachowano przyjemną dla oka ciemno-zielony kolorystykę, co w pełni pasuje do tego modelu Cobry. Wieko zamykane jest na rzepę, co pozwala na obejrzenie myszy, bez odpakowywania pudełka. Na frontowej części opakowania widnieje wizerunek produktu oraz logo producenta, natomiast na zewnętrznych ściankach umieszczone zostały ważniejsze informacje dotyczące gryzonia w różnych językach, m.in. angielski, niemiecki, koreański, portugalski, hiszpański… niestety, nie ma opisu w języku polskim.

 

Kolorystyka gryzonia utrzymana została w ciemnych barwach, lecz wokół obudowy widnieje jasne podświetlanie w kolorze niebieskim. Model Cobra EMS108 wykonany został w większości z anty-poślizgowego materiału, jedynie dwa główne przyciski, jak oświadcza producent stworzone zostały w procesie naświetlania UV, co powinno sprawić aby – „powierzchnia była bardziej błyszcząca i odporna na zabrudzenia. Jednak moim skromnym zdaniem takowy proces nie miał miejsca. Część frontowa została wykonana raczej z plastiku, który ku mojemu zdziwieniu ma niesamowity połysk.

 

Gaming Mouse – taki napis widnieje na opakowaniu myszy komputerowa E-Blue Cobra EMS108, dlatego postanowiłem wytestować ją przede wszystkim od strony użytkowania w grach komputerowych. Zważywszy na fakt iż nie jestem zapalonym graczem, musiałem wydobyć z głębi swojej pułki kilka pudełek z grami. Zagrałem w m.in. Call of Duty 4, Call of Duty – World at War, Battlefield 3, Assassins Creed III, Wiedźmin 2 oraz Counter-Strike 1.6 i League of Legends.  Moje wrażenia są naprawdę dobre. Gryzoń nie sprawił mi żadnych problemów podczas wirtualnej zabawy, a wręcz przeciwnie, ogromną przyjemność. Doskonałe wyważenie oraz dwa dodatkowe guziki funkcyjne to bez wątpienia atuty tego produktu.

Największą przyjemność czerpałem z gry w Wiedźmina, gdzie kompilacje ciosów wymagają pewnego rodzaju precyzji. Dzięki dwóm dodatkowym przyciskom funkcyjnym, cały proces był o wiele łatwiejszy a sama walka była nadzwyczaj efektywna. Jeśli chodzi o gry FPS, bardzo dobrym rozwiązaniem jest przycisk DPI umieszczony kilka centymetrów nad rolną, po między palcem wskazującym a środkowym. Warto zauważyć że podczas zmiany PDI (600/1200/1800/2400) zmienia się również barwa przycisku.

Przy codziennej pracy na komputerze mysz nie sprawia żadnych problemów. Bardzo dobrze leży ona w dłoniach, prawej jak i lewej. Aby podłączyć gryzonia do komputera musimy posiadać wolny slot USB (2.0/1.1). Długość przewodu to 1.8 m, co w mojej opinii jest wystarczalne, aby poprawnie ją użytkować.  Sensor myszy – Avago 5050 to jedna z najlepszych części tego urządzenia. Radzi sobie z przyśpieszeniem sięgającym 16G co bez wątpienia jest pozytywnym aspektem. Warto wspomnieć o dużych, plastikowych ślizgaczach, które miałem okazje przetestować jedynie na swoim biurku (zwarzywszy na brak podkładki) – radzą sobie świetnie.

 

Osobiście polecam mysz E-Blue Cobra EMS108 wszystkim użytkownikom komputerów a przede wszystkim graczom. Bez wątpienia jest to produkt stworzony z myślą o tej właśnie społeczności. W moim odczuciu posiada ona więcej zalet niż wad. Tak dobra jakość w niewielkiej cenie to na prawdę rzadkość.

 

Na sam koniec pragnę podziękować firmie jTab Multimedia S.C. za udostępnienie na testy myszy E-Blue Cobra EMS108 BLACK. A już niebawem możecie spodziewać się kolejnej recenzji sprzętu multimedialnego.

 

Leave a Reply