Na przełomie 25 i 26 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu odbędzie się z dawna oczekiwany turniej gry Counter-Strike 1.6 – KONFRONTACJA SZKÓŁ W E-SPORCIE. W rozgrywkach udział wezmą uczniowie oraz nauczyciele ze szkół w Nowym Targu. Turniej KSWES ma za zadanie, przede wszystkim uświadomienie dyrekcji oraz nauczycielom o pozytywnych aspektach sportów elektronicznych i wspólnej zabawie.

Na pomysł zorganizowania tego eventu wpadł jeden z uczniów Zespołu Szkół Technicznych im. Stanisława Staszica w Nowym Targu, który w ubiegłym roku był organizatorem rozgrywek Podhalańskiego AND Lan Party 2012 – Marcin „Solar” Bryniarski.

Ilość zawodów organizowanych zimą przez szkoły drastycznie spada w porównaniu do okresu letniego, a uczniowie zwyczajnie zaczynają się nudzić. Wpadłem na ten pomysł, by w jakiś sposób urozmaicić im ten czas.

– Oświadczył Marcin Bryniarski.

Obecnie do rozgrywek zapisało się siedem szkół, których listę możecie zaczerpnąć z tego linku. To w sumie zapełniło siedem z dwunastu dostępnych miejsc. Finaliści nie zostaną obdarowani nagrodami pieniężnymi, lecz w ramach rekompensaty, organizatorzy przewidzieli wiele atrakcyjnych nagród rzeczowych.

Turniej organizowany jest przy oficjalnej współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Nowym Targu, a także firmami AND Computers , NewPlay oraz I Liceum Ogólnokształcącym im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu. A nasz portal www.ElectronicSports.pl objął oficjalny patronat medialny nad imprezą.

Wszystkim życzymy powodzenia i niech wygra najlepszy! A poniżej prezentujemy plakat KSWES:

 

Leave a Reply