Po niespełna czterech miesiącach współpracy, właściciele organizacji Absolute Legends postanowili rozstać się, ze swoimi dotychczasowymi reprezentantami na platformie League of Legends. Ta drastyczna decyzja została podjęta po ujawnieniu oszustw, których dopuścili się byli gracze AL w kwalifikacjach Sezonu 3.

Byli już zawodnicy Absolute Legends przyznali się do ghostowania w meczu z Team Dynamic, a tym samym narazili się na – moim zdaniem słuszną – falę krytyki, ze strony e-sportowego społeczeństwa. George „Zekent” Liu zamieścił już swoje przeprosiny na portalu reddit, dodając iż jest mu bardzo przykro z zaistniałej sytuacji oraz że cieszy się z wygranej Team Dynamic w BO3. Za „głupią decyzję” przeprosił również w swoim oświadczeniu Robert „ROBERTxLEE” Lee.

Podglądanie live streamu prowadzonej rozgrywki przez graczy League of Legends nie jest pierwszym tego typu, nie moralnym zachowaniem na scenie e-sportu. Gwoli przypomnienia, gracze znanej drużyny Team SoloMid również podglądali swoich rywali na stream’ie (podczas meczu lanowego), za co również przeprosili w jednym ze swoich klipów video.

Leave a Reply